Barbora Bernini

 

 

"Odjakživa mě fascinují a inspirují lidé, které potkávám na svých cestách. Jejich životní cesty, jejich dobrodružství, jejich přání, sny a touhy, jejich úspěchy i prohry.

Miluji kouzlo každodennosti a půvab všedních dní, protože vím, že právě nenápadné okamžiky jsou v životě ty největší a nejdůležitější.

V ulicích měst se odehrávají mikro-příběhy, které trvají pouhých pár vteřin, ale změní vám život.  A právě v prožívání přítomného okamžiku spočívá krása slow travel.

To jsou příběhy, které chci vyprávět. Slovy i beze slov."

O TOBĚ

Miluješ život, svobodu, nezávislost a dobrodružství. Jsi cestovatelka a objevovatelka s otevřenou myslí. Jsi sběratelka zážitků a okamžiků. Ráda se obklopuješ výjimečnými lidmi, kteří obohacují tvůj život. Krása a umění ti přinášejí radost a dodávají energii.

Toužíš žít přítomným okamžikem, po svém, bez omezování a svazujících pravidel. Uvědomuješ si svou ženskou sílu, moudrost a intuici. Jsi jedinečná. Jsi výjimečná. Jsi jako já.

A právě pro tebe - pro sebe, pro nás - píšu své knihy. Knihy o dechberoucích místech a neopakovatelných prožitcích. Knihy plné italské ženskosti a lehkosti. Knihy pro chvíle, kdy toužíš uniknout do světa, který ti rozumí, který umí vyjádřit tvé pocity, sny a touhy. Knihy plné příběhů, které k tobě promlouvají a s nimiž souzníš. Elegantní, smyslné, jiné. Tvoje.

O MNĚ

Itálie je země, v níž mám kořeny. Je to můj druhý domov, který si mě znova a znova podmaňuje svým kouzlem. Narodila se tu moje babička, mám tu přátele, známé, tety, sestřenice, oblíbené obchody, restaurace, zákoutí, lidi i psy.

Má opětovná shledání s Itálií jsou vřelá, rozechvělá, nadšená a neopakovatelná. Ulice jejích měst jsou plné starých lásek, současných lásek i očekávání lásek budoucích. V jejích stínech je smích, radost, rozkoš i dojetí. Itálie je země, které dává vše nové a dobré a bere vše staré a špatné. Je to zkrátka moje země. Tady jsem vždycky jiná a pokaždé sama sebou, vždycky stejná a pokaždé znovuzrozená.

Itálie je víc než vynikající jídlo, nádherná města a okouzlující jazyk. Jejím největším bohatstvím jsou lidé a jejich každodenní život: jejich umění radovat se z každého dne, žít přítomným okamžikem, těšit se z maličkostí, vychutnávat si každou minutu. A právě o italském sladkém životě jsou mé knihy.

Každá má kniha je cestou do srdce Itálie. Cestou, která ti může změnit život, když se jí poddáš a necháš se vést. Je to cesta do nejhlubších zákoutí ženské duše, do nitra našich snů a tužeb. Do míst, kde se cítíme svobodné a kde můžeme být samy sebou. Je to cesta radosti, lehkosti a slunce. Naše cesta.

Vydej se spolu se mnou do italských ulic, do zákoutí, která znají jen lidé, kteří tu žijí. Ponoř se do jejich tajemství a magických příběhů, jež ti rozbuší srdce a vyvolají v tobě touhu snít a své sny si plnit.

Věřím, že až poznáš Itálii mýma očima, budeš ji milovat stejně jako já.


Jsem městská vypravěčka, sběratelka zážitků a vyznavačka slow travel. Ve svých knihách a prostřednictvím street fotografií zachycuji půvab přítomného okamžiku a krásu každodenního života v úchvatných metropolích naší planety, a vyprávím překvapivé, nečekané a fascinující mikro-příběhy jejich obyvatel.

Mluvím šesti jazyky, studuji čínštinu a japonštinu, a stále objevuje nádherná místa po celém světě. Přesto se nejraději vracím do své milované Itálie. Nedávno jsem se vrátila do školy a studuji na univerzitě dějiny umění.

Když zrovna nejsem na cestách, užívám si dlouhé procházky se svým psem, nekonečné letní večery s přáteli u dobrého jídla a vína, jazz, jógu a hořkou čokoládu s mandlemi.